Půjčka na auto bez registru, autopůjčka
vše o financování nákupu auta
  • Financování auta
  • Informace pro spotřebitele
  • Na co si dát pozor
Časté otázky při financování vozu:
  • Jaká je maximální výše půjčky?
  • Jaká je úroková sazba?
  • Je potřeba akontace?

Půjčky - obecné pojmy


Půjčky - obecné pojmy


Pokud si chcete půjčit peníze - a je celkem jedno, jestli na auto, vybavení bytu nebo zkrátka na cokoliv - měli byste se orientovat alespoň v základních pojmech z oblasti půjček a úvěrů. Předejdete tak mnohým nepříjemnostem, které by Vás mohly překvapit.

Akontace

Je to částka z celkového úvěru, které se zaplatí dopředu. Typicky se akontace "skládá", když si berete leasing na auto. Zpravidla je to 30%-50% z celkové ceny auta.

Bonita

Bonita vyjadřuje Vaši schopnost splácet půjčené peníze. Obecně platí, že čím více vyděláváte, tím vyšší máte bonitu a snáze dostanete půjčku.

Úrok

Je základním parametrem půjčky či úvěru. Znamená kolik procent z půjčené částky za rok zaplatíme navíc. Např. pokud je úrok 10% a půjčujeme si 100000,- Kč na jeden rok, znamená to, že věřiteli zaplatíme dohromady 110000,- Kč (plus případné další poplatky)

RPSN

Zkratka RPSN znamená roční procentní sazba nákladů a jedná se o základní kritérium, podle kterého byste měli posuzovat výhodnost nebo nevýhodnost půjčky. RPSN vyjadřuje, kolik za půjčené peníze zaplatíte navíc, přičemž v sobě (na rozdíl od úroku) zahrnuje i všechny poplatky za vyřízení půjčky, vedení účtu apod.

Mnohdy se stává, že půjčka, která má nízký úrok, na který Vás chce banka nebo nebankovní instituce "nalákat", má velmi vysokou RPSN, takže je půjčka nakonec daleko méně výhodná, než se zdálo na první pohled.

Další témata

Doporučujeme

Podrobnější informace na téma půjčka na auto najdete na Maxi-Půjčky.cz - půjčky online ihned.

Půjčka bez doložení příjmu - online půjčka, u které nemusíte dokládat, kolik vyděláváte.

Naše tipy

– Největší bankovní dům u nás - Česká Spořitelna - nabízí svým klientům výhodné půjčky České spořitelny.

– Nemůžete-li doložit svůj příjem, není žádným problémem požádat o půjčky bez potvrzení o příjmu.

– K nejméně rizikovým půjčkám na finančním trhu patří bankovní půjčky, které jsou nabízeny zavedenými bankovními institucemi.

Půjčky v ČR

Následující půjčky patří mezi nejoblíbenější v České republice: