Půjčka na auto bez registru, autopůjčka
vše o financování nákupu auta
  • Financování auta
  • Informace pro spotřebitele
  • Na co si dát pozor
Časté otázky při financování vozu:
  • Jaká je maximální výše půjčky?
  • Jaká je úroková sazba?
  • Je potřeba akontace?

Účelový úvěr, neúčelový spotřebitelský úvěr


Upozornění: Stránka může obsahovat neaktuální informace, které nemusí korespondovat se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Účelový nebo neúčelový úvěr?

16-leden-2014

Spotřebitelský úvěr nabízí každá banka. Jedná se o nejběžnější druh úvěru s relativně výhodnou úrokovou sazbou, jejíž výše se odvíjí od toho, zda se jedná o účelový nebo neúčelový spotřebitelský úvěr.

Jaký typ úvěru je ve Vašem případě výhodnější?Neúčelový spotřebitelský úvěr

Tento úvěr Vám poskytne většina nebankovních společností a všechny banky. Hlavní výhodou tohoto úvěru je možnost použít finanční prostředky na cokoliv. Jeho vyřízení je jednodušší než u půjčky účelové. Nemusíte předkládat žádné doklady, za co jste peníze utratili.

Finance můžete využít podle svého uvážení, např. na zaplacení dovolené, pořízení nového automobilu či na splacení jiných závazků. Neúčelový bankovní úvěr je pro poskytující společnost či banku rizikovější, protože za něj ničím neručíte. To je vykompenzováno vyšší úrokovou sazbou.

Účelový spotřebitelský úvěr

Peníze poskytnuté prostřednictvím účelového spotřebitelského úvěru jsou určeny pro financování konkrétní věci. Banky předem stanovují účel použití peněz, který není možné za dobu trvání úvěru měnit. Oproti neúčelovému úvěru získáte nižší úrokovou sazbu, delší dobu splatnosti a výhodnější podmínky, protože tento typ úvěru není pro banku tolik rizikový; banka přesně ví, kam jsou peníze vloženy. Účelový úvěr se nejčastěji využívá k nákupu domácí techniky, spotřebiče a různého zboží či služby. Úvěr lze využít i na financování vozidel a nemovitostí. Výplata peněz probíhá buď na účet, nebo je platba zaslána přímo prodejci zboží po předložení faktury v bance.

Kolik Vám banka poskytne?

Výše účelového a neúčelového spotřebitelského úvěru je u každé banky odlišná. Obvykle je maximální výše až 1 mil. Kč. Výsledná schválená částka se však odvíjí od Vaší bonity a možnosti zajištění. Peníze jsou Vám vyplaceni v hotovosti na přepážce banky nebo bezhotovostně převodem na účet (jednorázově či postupně).Náš tip: Více informací o výhodné půjčce až 600 000 na cokoliv se můžete dozvědět na stránkách Univerzální-Půjčka.cz