Půjčka na auto bez registru, autopůjčka
vše o financování nákupu auta
  • Financování auta
  • Informace pro spotřebitele
  • Na co si dát pozor
Časté otázky při financování vozu:
  • Jaká je maximální výše půjčky?
  • Jaká je úroková sazba?
  • Je potřeba akontace?

Podvodé půjčky


Upozornění: Stránka může obsahovat neaktuální informace, které nemusí korespondovat se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Jak poznat podvodné půjčky?

16-listopad-2014

Podvodné půjčky tu budou, dokud lidé budou potřebovat finanční prostředky, a dokud tu budou lidé, kteří na tyto nekalé praktiky naletí. Celou situaci zhoršuje nesnadná orientace v oboru půjček a úvěrů a velká rozšířenost podvodných půjček na území České republiky.

Nenechte se zlákat sliby a buďte ostražití, než si od někoho půjčíte. Na co si dát pozor? Jak poznat podvodnou půjčku?Nedostatek času na prostudování smlouvy

Na pozoru byste měli být tehdy, pokud Vám poskytovatel půjčky nechce dát čas na prostudování písemné smlouvy. Vyžadujte dostatek času na její pečlivé přečtení a vyvarujte se unáhlenému podpisu.

Poplatky předem

Dalším znakem lichvářské půjčky je požadavek zaplatit předem poplatky za zprostředkování půjčky. Tyto poplatky bývají extrémně vysoké a většinou již nikdy neuvidíte ani podvodníka, ani peníze.

Špatné reference

Na internetu si vždy ověřte reference společnosti, s kterou uzavíráte smlouvu o úvěru či půjčce. Neberte v potaz reference na stránkách společnosti, které mohou být uměle vytvořeny. Špatné zkušenosti ostatních klientů by Vás měli varovat.

Nepřiměřeně vysoké úroky

Kvůli nepřiměřeně vysokým úrokům se rychlá půjčka může protáhnout na roky splácení či může dojít až ke ztrátě majetku, kterým ručíte.

Bezejmenná firma

Lichvářská společnost je i většinou taková, která nikde neuvádí svůj název, tají svou adresu, má krátkou obchodní historii a půjčuje osobám bez prověření jejich příjmů. Taková společnost vyžaduje ručení nemovitostí, i když se jedná o nízkou částku.

Zpoplatněné telefonní linky

Podvodnou půjčku poznáte i podle nutnosti zavolat na zpoplatněnou telefonní linku. Ta obvykle začíná číslicí 9 a za minutu je Vám naúčtováno až 100 korun. Hovor bývá uměle prodlužován a na jeho konci zjistíte, že žádnou půjčku nedostanete. Takové firmy žijí nikoliv z úroků, ale z těchto zpoplatněných linek.Náš tip: Více informací o výhodné půjčce až 600 000 na cokoliv se můžete dočíst na stránkách Univerzální-Půjčka.cz