Půjčka na auto bez registru, autopůjčka
vše o financování nákupu auta
  • Financování auta
  • Informace pro spotřebitele
  • Na co si dát pozor
Časté otázky při financování vozu:
  • Jaká je maximální výše půjčky?
  • Jaká je úroková sazba?
  • Je potřeba akontace?

Americké hypotéky


Co je to americká hypotéka

9-prosinec-2015

Pojem „hypotéka“ je v dnešní době dobře známý širokému spektru lidí. Někteří jej znají jen okrajově, jiní vědí, na jaké druhy se dělí, další s ní mají svou osobní zkušenost. Hypotéku volí především ti, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy a pomocí získaných peněz financovat stavbu domečku či rekonstrukci stávajícího bytu.

Zatímco u klasické hypotéky se musí dokládat každá korunu, jež je použita na nákup materiálu či jiných nezbytností, u americké hypotéky není použití financí nikterak vázáno a lze za ni pořídit cokoliv. Třeba osobní automobil.

Jaké má americká hypotéky plusy a mínusy?

Asi jako vše v dnešní době má i americká hypotéka své světlé a stinné stránky. Největší výhodou je bezesporu možnost použít peníze na cokoli, aniž by byl člověk nucen bance oznamovat, za jakým účelem si hypotéku pořizuje. Plusem je určitě i možnost rozložit si splátky až po dobu 20 let. Za nevýhodu lze označit vyšší úrok, než s jakým by se klient setkal u klasické hypotéky, ovšem například ve srovnání se spotřebitelským úvěrem je úrok pořád na nižších hodnotách. Za největší mínus nutno zmínit riziko ztráty nemovitosti v případě, kdy hypotéka nebude řádně splácena.

Maximální a minimální výše půjčené částky

Co se týká minimální a maximální částky, kterou je možné s americkou hypotékou získat, považujte se za jakýsi strop částka 5 mil. Kč, za nejnižší naopak sumu o výši 100 000 Kč. Výše částky, kterou mlze získat, se odvíjí nejen od hodnoty nemovitosti, ale i od maximálního úvěrového rámce, jež se u jednotlivé banky liší.

Podmínky pro získání

Americká hypotéka je přístupná občanům ČR či cizincům s trvalým pobytem, jež jsou starší 18 let a nepřesahují hraniční věk 70 let. Někde se můžeme setkat s nutností prokázat příjem.
Další témata

Info:

Půjčka bez doložení příjmu - online půjčka, u které se není nutné prokazovat papírovým potvrzením od zaměstnavatele, ale stačí pouze výpis z bankovního účtu.

Naše tipy

– Speciálním typem nebankovní půjčky je půjčka bez registru ihned.

– Internetová půjčka se jinými slovy nazývá online půjčka – o půjčku zde žádáte pomocí internetového formuláře.

– Máte-li více půjček a chcete mít jen jednu a platit méně, můžete využít konsolidace půjček Česká Spořitelna.