Půjčka na auto bez registru, autopůjčka
vše o financování nákupu auta
  • Financování auta
  • Informace pro spotřebitele
  • Na co si dát pozor
Časté otázky při financování vozu:
  • Jaká je maximální výše půjčky?
  • Jaká je úroková sazba?
  • Je potřeba akontace?

Leasing nebo půjčku na auto?


Leasing nebo půjčku na auto?

9-prosinec-2015

Než se člověk rozhodne půjčit si na auto, je vhodé zvážit, zda je lepší zvolit úvěr nebo leasing. Oba tyto typy půjčky mají své výhody a nevýhody a každý z nich se hodí v trochu jiné situaci.

Auto na leasing

Výhodou leasingu je hlavně rychlost, se kterou je možné si auto pořídit. Mhoho prodejců aut - i ojetin - má smlouvu s leasingovými společnostmi, a vyřízení leasingu přímo nabízí při koupi auta. Mnohdy při koupi auta na leasing zákazník dostane různé bonusy a další výhody.

Nevýhody auta na leasing

Nevýhodou leasingu je zejména to, že auto není ve vlastnictví provozovatele - vlastníkem vozu je leasingová společnost. Auto do výhradního vlastnictví klienta přechácí až po uplynutí doby leasingu. Součástí leasingu je také nutnost auto pojistit havarijním pojištěním, což dále prodražuje celkovou cenu půjčky.

Auto na úvěr

Pokud se někdo rozhodne koupit si auto na úvěr, je potřeba nejdříve s bankou, případně nebankovní společností, úvěr uzavřít a auto je možné pořídit až z peněz, které se čerpají z úvěru. Toto je oproti leasingu nepatrně pomalejší, nicméne - pokud klient požádá o úvěr na auto pomocí online internetováho formuláře - je vyřízení velmi rychlé a v podstatě už druhý den může svůj vysněný vůz řídit.

Auta na úvěr - výhody

Nespornou výhodou úvěru na auto oproti leasingu je to, že auto je ve výhradním vlastnictví klienta, takže případné škrábance nebo drobné nehody se nemusí nikomu hlásit, čímž si člověk ušetří mnoho starostí.

Online půjčky nabízejí pohodlí a rychlost vyřízení. V dnešní době již většina poskytovatelů úvěrů umožňuje vyřízení nebo alespoň žádost o úvěr online přes internet. Více informací o tom je možno získat na webu Maxi-Půjčky.cz

Další témata

Doporučujeme

Informace o tématu půjčka na auto - "autopůjčka" - jsou dostupné také na stránkách Maxi-Půjčky.cz - rychlé půjčky online.

Půjčka bez doložení příjmu - online půjčka, u které nemusíte dokládat, kolik vyděláváte.

Naše tipy

– Důležitým faktorem na finančním trhu jsou půjčky poptávky.

– Potřebujete-li peníze ihned, jsou tou optimální volbou rychlé půjčky.

Expres půjčka společnosti GE Money bank je velmi oblíbenou bankovní půjčkou.

Půjčky v ČR

Následující půjčky patří mezi nejoblíbenější v České republice: