Půjčka na auto bez registru, autopůjčka
Potřebujete půjčku na auto bez registru?

Bankovní nebo nebankovní půjčku?


Upozornění: Stránka obsahuje informace platné v době vzniku textu, může proto obsahovat neaktuální informace. Doporučujeme údaje ověřit i jinde.

Bankovní nebo nebankovní půjčku?

1-říjen-2015

Pokud potřebujete půjčit peníze, je celá řada institucí, na které se můžete obrátit a které Vám ochotně půjčí. Základní typy těchto společností jsou dva: banky a nebankovní subjekty.

Mezi nebankovní instituce řadíme jak firmy, které se půjčováním peněz zabývají ve velkém, tak soukromé investory neboli soukromníky, kteří mají volné finanční prostředky, ze kterých půjčují za úplatu, tedy za úrok.Banky a bankovní společnosti

Dá se řící, že nejméně rizikovou skupinou, která vám může poskytnout peníze, jsou banky. Banky jsou zavedené instituce s licencí a řídí se poměrně přísnými pravidly. Díky tomu jsou půjčky, které poskytují, téměř bez rizika.

Nebankovní společnosti

Bohužel ne každý má možnost půjčit si od bankovní instituce - někdo má problém s bonitou, jiný má zápis v registru dlužníků nebo jiný problém, kvůli němuž na půjčku od banky nedosáhne.

Rizika nebankovnúch půjček

Pak mu nezbývá než požádat o půjčku nebankovní insitutci. Nebankovní subjekty mají podmínky pro udělení půjčky mírnější než banky - např. zpravidla nenahlíží do registru dlužníků, a tak jsou jejich půjčky dostupnější. Snadnější dostupnost bývá ovšem vykoupena vyšším úrokem, vyšší RPSN a případnými dalšími poplatky. Také platí, že nebankovní půjčky jsou rizikovější než půjčky od bank.Náš tip: Půjčku na auto je můžete žádat také pomocí elektronického formuláře na internetu. Více o této možnosti se dočtete například ZDE