Půjčka na auto bez registru, autopůjčka
vše o financování nákupu auta
  • Financování auta
  • Informace pro spotřebitele
  • Na co si dát pozor
Časté otázky při financování vozu:
  • Jaká je maximální výše půjčky?
  • Jaká je úroková sazba?
  • Je potřeba akontace?

Bankovní nebo nebankovní půjčku?


Důležité info: Stránka může teoreticky obsahovat neaktuální informace, neboť text vzniknul v minulosti. Doporučujeme údaje před využitím ověřit.

Bankovní nebo nebankovní půjčku?

1-říjen-2015

Ocitneme-li se v situaci, kdy si potřebujeme vypůjčit peníze, existuje celá řada institucí, na něž se můžeme obrátit a které nám ochotně půjčí. Základní rozdělení těchto společností je na banky a nebankovní subjekty.

Mezi nebankovní instituce řadíme jak firmy, které se půjčováním peněz zabývají ve velkém, tak soukromé investory neboli soukromníky, kteří mají volné finanční prostředky, ze kterých půjčují za úplatu, tedy za úrok.Banky a bankovní společnosti

Dá se řící, že nejméně rizikovou skupinou, která vám může poskytnout peníze, jsou banky. Banky jsou zavedené instituce s licencí a řídí se poměrně přísnými pravidly. Díky tomu jsou půjčky, které poskytují, téměř bez rizika.

Nebankovní společnosti

Bohužel ne každý má možnost půjčit si od bankovní instituce - někdo má problém s bonitou, jiný má zápis v registru dlužníků nebo jiný problém, kvůli němuž na půjčku od banky nedosáhne.

Rizika nebankovnúch půjček

Pak mu nezbývá než požádat o půjčku nebankovní insitutci. Nebankovní subjekty mají podmínky pro udělení půjčky mírnější než banky - např. zpravidla nenahlíží do registru dlužníků, a tak jsou jejich půjčky dostupnější. Snadnější dostupnost bývá ovšem vykoupena vyšším úrokem, vyšší RPSN a případnými dalšími poplatky. Také platí, že nebankovní půjčky jsou rizikovější než půjčky od bank.Náš tip: Půjčku na auto je můžete žádat také pomocí elektronického formuláře na internetu. Více o této možnosti se dočtete například ZDEDalší témata

Doporučujeme

Informace o tématu půjčka na auto jsou dostupné také na stránkách Maxi-půjčky.cz.

Půjčka bez doložení příjmu - online půjčka, u které nemusíte dokládat, kolik vyděláváte.

Naše tipy

– ČSOB jako jeden z nejvýznamnějších hráčů na bankovním trhu poskytuje ruzné druhy ČSOB půjček.

Komerční banka půjčky nabízí v několika variantách.

– Potřebujete-li peníze ihned, jsou tou optimální volbou rychlé půjčky.

Půjčky v ČR

Následující půjčky patří mezi nejoblíbenější v České republice: