Půjčka na auto bez registru, autopůjčka
vše o financování nákupu auta
  • Financování auta
  • Informace pro spotřebitele
  • Na co si dát pozor
Časté otázky při financování vozu:
  • Jaká je maximální výše půjčky?
  • Jaká je úroková sazba?
  • Je potřeba akontace?

Americké hypotéky


Důležité info: Stránka může teoreticky obsahovat neaktuální informace, neboť text vzniknul v minulosti. Doporučujeme údaje před využitím ověřit.

Co je to americká hypotéka

30-květen-2014

Pojem „hypotéka“ je v dnešní době dobře známý širokému spektru lidí. Někteří jej znají jen okrajově, jiní vědí, na jaké druhy se dělí, další s ní mají svou osobní zkušenost. Hypotéku volí především ti, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy a pomocí získaných peněz financovat stavbu domečku či rekonstrukci stávajícího bytu.

Zatímco u klasické hypotéky musíte dokládat každou korunu, jež použijete na nákup materiálu či jiných nezbytností, u americké hypotéky nejste v použití financí nikterak vázáni.Jaké má americká hypotéky plusy a mínusy?

Asi jako vše v dnešní době má i americká hypotéka své světlé a stinné stránky. Největší výhodou je bezesporu možnost použít peníze na cokoli, aniž byste byli nuceni bance oznamovat, za jakým účelem si hypotéku pořizujete. Plusem je určitě i možnost rozložit si splátky až po dobu 20 let. Za nevýhodu lze označit vyšší úrok, než s jakým byste se setkali u klasické hypotéky, ovšem například ve srovnání se spotřebitelským úvěrem je úrok pořád na nižších hodnotách. Za největší mínus nutno zmínit riziko ztráty nemovitosti v případě, kdy hypotéku nebudete splácet.

Maximální a minimální výše půjčené částky

Pokud se zajímáte o minimální a maximální částku, kterou můžete s americkou hypotékou získat, považujte za jakýsi strop částku 5 mil. Kč, za nejnižší naopak sumu o výši 100 000 Kč. Výše částky, kterou můžete získat, se odvíjí nejen od hodnoty nemovitosti, ale i od maximálního úvěrového rámce, jež se u jednotlivé banky liší.

Podmínky pro získání

Americká hypotéka je přístupná občanům ČR či cizincům s trvalým pobytem, jež jsou starší 18 let a nepřesahují hraniční věk 70 let. Někde se můžete setkat s nutností prokázat příjem.